Ana Sayfa        Hakkımızda         Referanslar          İletişim                  English
 Ana sayfa / İnteraktif Ürünler / Aktif öğrenme - işbirliği sistemleri


 

Vision Exchange™

Sony İnteraktif sunum ve aktif öğrenme çözümü

Geleneksel öğretmen odaklı sınıf, daha işbirlikçi bir öğrenme ortamına dönüşüyor. Aktif Öğrenme, öğrencileri, eğitmenleri ve sunum yapanları çalışma grubu tabanlı ortamda bir araya getiriyor ve öğrenciyi doğrudan öğrenme sürecine dahil ederek katılımı arttırıyor. Ne var ki şimdiye kadar Aktif Öğrenme sınıf teknolojisinin sınırlamalarına tabi kalmıştı. Tek bir merkezi beyaz tahta veya ekranla, öğrenciler ve öğretmen arasında gerçek işbirliği imkansızdı.

Vision Exchange eğitmenler, öğrenciler ve iş arkadaşları için öğrenmek, işbirliği ve beyin fırtınası yapmak üzere kapsayıcı bir ortam oluşturuyor. Uygun maliyetli, kolay yapılandırılabilir ve her kullanıcı açısından sezgisel nitelikteki bu bütünsel aktif öğrenme çözümü, üniversiteler ve yüksek öğrenim kurumlarının yanı sıra kurumsal konferans odaları için ideal çözümdür.


Çalışma grubu tabanlı işbirliğiyle ekiplere ilham vermek ve onların katılımlarını sağlamak için içeriği sunun ve paylaşın. Vision Exchange öğrencileri, eğitmenleri ve sunum yapanları çalışma grubu tabanlı işbirliği ortamında bir araya getiriyor. Uygun maliyetli, kolay yapılandırılabilir ve her kullanıcı açısından sezgisel nitelikteki bu bütünsel aktif öğrenme çözümü, üniversiteler ve yüksek öğrenim kurumlarının yanı sıra kurumsal konferans odaları için ideal çözümdür.

Vision Exchange, uzak konumlardaki katılımcıların gerektiği şekilde tartışmalara katılması ve yerel içeriği her zamankinden daha sorunsuz/etkin bir şekilde sunması için onları bir araya getirerek her bireyin multimedya içeriğini birlikte paylaşmasını, dolayısıyla ekiplerin ve sunum yapanların beyin fırtınası yapmasını sağlıyor.

KCG'Yİ HAYATA GEÇİRİN

KCG (kendi cihazını getir) potansiyelini en üst düzeye çıkarın. Vision Exchange sayesinde öğrenciler ortak gruplar halinde çalışabilir, kendi dizüstü bilgisayarları, tabletleri veya akıllı telefonlarıyla içerik oluşturabilir ve bunu diğer grup üyeleriyle, çalışma gruplarıyla ve eğitmenlerle kablosuz olarak paylaşabilirler. Eğitmenler kolay kullanılan bilgi notu araçları ve kullanışlı dijital etiketlerle öğrencilerin çalışmalarını geliştirebilirler.

Öğrenciler veya ekipler kendi dizüstü bilgisayarları, tabletleri veya akıllı telefon cihazları üzerinden platforma kablosuz olarak bağlanarak, küçük bağımsız gruplar veya kümeler halinde işbirliği yapabilirler*1. Çalışma grupları tarafından ekran üstü bilgi notu araçları veya dijital etiketli beyaz tahta kullanılarak oluşturulan bilgi, ekran görüntüsü olarak kaydedilebilir ve bağlı cihazlarına indirilebilir.

Aktif öğrenme lisansıyla öğrencilerin eğitmenin kontrolü altındaki basit taşı ve bırak işlevlerini kullanarak cihazlarını "yansıtması" ve odadaki diğer gruplarla veya ana sunum ekranında içeriği paylaşması kolaylaşıyor.

Yazılım lisansı olarak eklenebilen video işbirliği yalnızca çalışma gruplarının standart tabanlı geleneksel görüntülü konferans sistemlerini kullanan diğer tesislere bağlanmasını sağlamakla kalmıyor, ayrıca giriş kaynaklarını (kablosuz olarak gönderilen görüntüler, HDMI görüntüler)*2 üstlerinde bilgi notlarıyla veya beyaz tahta görüntüleriyle paylaşmanın güçlü bir yolunu sunuyor.

Akış çıkışı lisansıyla izlenen ana görüntünün derste yakalama, kaydetme veya canlı dağıtım için merkezi bir sunucudan akışı sağlanabilir.

*1 Windows 7, 8 ve 10 desteklenir. macOS, iOS ve Android OS desteklenecektir.
*2 HDCP içeriği uzak konumlarla paylaşılamaz.

MODELLER VE TEKNİK ÖZELLİKLER

 

PEQ-C130

PQ-C100

Görüntü girişi

4 x HDMI

2 x HDMI

Görüntü çıkışı

1 x HDMI, 1 x Display Port

Ses girişi

1 x Mikrofon girişi Mini-jak, 1 x Line girişi Mini-jak  

Ses çıkışı

1x Line çıkışı Mini-jak

Ağ girişi

2 x 1000BASE-T

USB girişi

Ön: 2 x USB 2.0, Arka: 4 x USB 3.0

Ebatları

E:370mm x B:56mm x D:245mm

Ağırlık

Yaklaşık  3.4kg

Güç

DC 19.5 V (AC Adaptör : AC 100 V to 240 V, 50/60 Hz)

Tanıtım filmi için tıklayın


 
    Sunum Ekipmanları
  Dev LED Ekranlar  
Projeksiyon cihazları
Copyboardlar
      ( Hafızalı Yazı Tahtaları)
Tepegözler
Flipchartlar
Teşhir Panoları
Projeksiyon Sehpaları ve Kürsüler
Beyaz Yazı Tahtaları
Broşürlük
  İnteraktif Ürünler
SMART Akıllı Tahta
  SMART İnteraktifMasa  
  VESTEL Akıllı Tahta  
İnteraktif Ekran
  Kablosuz Sunum Paylaşım Sistemi  
  Aktif öğrenme - işbirliği sistemleri  
 Projeksiyon Perdeleri
Portatif Perdeler
Mobil Perdeler
Duvara Monte Perdeler
Motorlu Perdeler
Fold Perdeler